2123/​8540

Russisk bog: The Romanovs 300 years of service til Russia. 2004. Folio. Rigt illustreret. Helbind af maroquin på træplader. Med metal krone på front. Kanter med forgyldning.

Proveniens: Cand.mag. i historie og russisk, Per Carlsen (1948–2020), udstationeret fra 1982 ved den danske ambassade i Moskva, senere dansk ambassadør i Vilnius (1997–2001), dansk ambassadør i Moskva (2005–2010) og dansk ambassadør i Riga (2010–2015).

Med mindre brugsspor.

Russisk tema, 7. juni 2021

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.350 DKK

1.350 DKK
1.300 DKK
1.250 DKK
1.200 DKK
1.150 DKK
1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK