2118/301
Maske af udskåret træ behængt med klæde. Rester af pigment. Kuba. D. R. Congo. H. 40 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Huller. Mindre afslag. Revner.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. maj 2021
Vurdering
Hammerslag