2103/​2005

Cartier

Damearmbåndsur af 18 kt. guld og stål. Model Santos, ref. W2001204. Quartz værk. Hvid skive med sorte indeks og blåanløbende visere. Cartier lænke af stål med foldespænde. Omkreds ca. 16,5 cm. Urets diameter ca. 24 mm. 1997.

Original Cartier æske, yderboks, servicebevis, ét ekstra led samt certifikat fra autoriseret forhandler Lepage 1997 medfølger.

N.B.: Safir ved kronen mangler. Uret skal have skiftet batteri.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Armbåndsure, 20. januar 2021

Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hammerslag

11.000 DKK

11.000 DKK