12013/158
Ubekendt dansk maler, 19. årh.
Skibsportræt “Johannes af Rønne”. Sign. Kapt. LM Jensen. Gouache på papir. Lysmål 46×64. Rammemål 58,5×77.
Ramme med slitage.
Kunst, antikviteter & design, 26. marts 2020
Vurdering
Hammerslag
20 bud