Jean de Paleologue (f. 1855, d. 1942)
“La Liberté”, 1898. Sign. PAL i trykket. Trykt hos Chardin, Paris. Litografisk vintage plakat, monteret på støttelærred. Bladstørrelse 157×111.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Folder. Mindre revner langs kanter. Opklæbet på støttelærred.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020