12027/​84

Kinesisk kop af eksport sølv, rigt drevet med grenværk, blomster og blade. Stemplet Zeewo. Vægt ca. 96 g. H. 6,2.

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Kunst, antikviteter & design, 2. juli 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

800 DKK

800 DKK
750 DKK