12027/84
Kinesisk kop af eksport sølv, rigt drevet med grenværk, blomster og blade. Stemplet Zeewo. Vægt ca. 96 g. H. 6,2.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Kunst, antikviteter & design, 2. juli 2020
Vurdering
Hammerslag