12008/104
Jo Hammerborg (f. 1920, d. 1982)
“Alpha”. Standerlampe af grålakeret samt matforkromet metal. Udført hos Fog & Mørup. H. 148.
Almindelig brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Kunst, antikviteter & design, 20. februar 2020
Vurdering
Hammerslag