11934/51
Rud. Jacobsen (f. Frederiksberg 1894, d. 1955)
Opstilling med åkander og stedmoderblomster. Sign. Rud Jacobsen 52. Olie på lærred. 32×43. Rammemål 42×53.
Sælger oplyser: Intet at bemærke.
Kunst, antikviteter & design, 24. august 2019
Vurdering
Hammerslag