1949/518
Holmsted Design
Et sæt på seks champagnebægre af sterlingsølv med lueforgyldt inderside og hamret overflade. Udført og stemplet hos Holmsted, Denmark, 925S Sterling. Samlet vægt 1803 g. H. 21,5. Diam. 6. (6)
Moderne kunst og design, 3. december 2019
Vurdering
Hammerslag