Balder Olrik (f. Virum 1966)
“Billboard”, 2016. Sign. Balder Olrik, 2/3. Pigmenttryk på Hahnemühle papir. Lysmål 88,5×122.
Proveniens: Hans Alf Gallery, København. Proveniens: Privatsamling, Danmark. Erhvervet af nuværende ejer fra ovenstående.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og foto, 3. marts 2020