Arne Vodder (f. 1926, d. 2009)
Skrivebord samt skænk af palisander, front på skænk med polykromt lakerede skuffer samt skab i siden. Skrivebord med to skuffer, heraf en til arkivmapper. Udført hos Sibast Møbler med plakette. Bord: H. 72. L. 202. B. 90. Skænk: H. 63. L. 167. B. 42. (2)
CITES-certifikat til gensalg og transport indenfor EU medfølger.
Brugsslitage, herunder ridser og mærker. Skrivebord med indvendig finérafslag på stel. Ene ende af bordplade med gennemslibning af finér.
Moderne kunst og design, 30. januar 2018