2131/517
H. Wilhelm F. Jensen
Flødekande og sukkerskål af sterlingsølv med hamret overflade. Udført og stemplet hos H. Wilhelm F. Jensen. Samlet vægt 162 g. H. 4,5. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 3. august 2021
Vurdering
Hammerslag
16 bud