1950/30
“Kristus”. Vægdekoration af bemalet metal. 20. årh. H. 200. B. 145.
Ifølge tradition dekoreret af Kurt Trampedach hos Galleri Jensen i København.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Rustpletter. Afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019
Vurdering
Hammerslag