1950/​30

“Kristus”. Vægdekoration af bemalet metal. 20. årh. H. 200. B. 145.

Ifølge tradition dekoreret af Kurt Trampedach hos Galleri Jensen i København.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Rustpletter. Afskalninger.

Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag