2142/​247

Thailandsk figur af forgyldt bronze i form af en munk siddende i bhumisparsha mudra på tredelt trone. Bangkok, 19. årh. H. 52 cm.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021

Vur­dering

10.000–15.000 DKK

Hammerslag