2142/247
Thailandsk figur af forgyldt bronze i form af en munk siddende i bhumisparsha mudra på tredelt trone. Bangkok, 19. årh. H. 52 cm.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag