2003/2019
Herrearmbåndsur af stål med guldkappe. Model Constellation. Chronometer certificeret automatisk værk med dato. Gylden “pie-pan” skive med visere og timemarkører af forgyldt metal. Monteret med senere rem af sort læder med forgyldt Omega spænde. Urets diam. 34 mm. 1960'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 15. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
24 bud