Tre danske rokoko strøbøsser af sølv, balusterformede, mester Ahrent Reinicke, Københavns bymærke 1742 H. 21 cm, Andreas Jacob Rudolph, København 1754 H. 16 cm samt Ambrosius Jørgensen, København 1763 H. 13 cm. Vægt 479 g. (3)
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Næste bud
Dit maksbud
Levering i USA fra
Log ind for at se den nøjagtige pris for levering til din adresse.