2439/1545
Et par senempire stager af sølv, balusterformet stamme på ovalt fodstykke, mester Hans Jacob Møller, København 1818. Vægt 430 g. H. 22,5 cm. (2)
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. En stage med initialer graveret på fodstykke.
Auktion
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
34 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
101132 | ||
895922 | ||
101132 | ||
932506 (Autobud) | ||
101132 | ||
932506 | ||
101132 | ||
932506 (Autobud) | ||
101132 | ||
932506 (Autobud) | ||
101132 | ||
932506 (Autobud) | ||
923375 | ||
932506 (Autobud) | ||
923375 | ||
932506 (Autobud) | ||
923375 | ||
932506 (Autobud) | ||
213106 | ||
932506 (Autobud) | ||
213106 | ||
932506 (Autobud) | ||
213106 | ||
932506 (Autobud) | ||
870254 | ||
932506 | ||
1074720 (Autobud) | ||
932506 | ||
1074720 | ||
213106 | ||
220536 | ||
846622 | ||
220536 | ||
868318 |