1947/​29

Stort nordtysk Louis XVI skab af mahogni, foroven to døre, bag hvilke talrige skuffer. Bremen, 18. årh.s slutning. H. 215. B. 170. D. 55.

Provenance: A Danish manor house.

Restaureret. Almindelige brugstegn. Nøgle medfølger. Todelt.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019

Vur­dering

15.000–20.000 DKK

Hammerslag