1947/85
Engelsk maler, 18. årh.
Portræt af en dreng. Usigneret. Olie på lærred. 63×47,5.
Mindre retoucheringer. Mindre krakeleringer og afskalninger. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019
Vurdering
Hammerslag