Robert Jacobsen (f. København 1912, d. Egtved 1993)
Komposition. Sign. Rob. Jacobsen, prøvetryk. Litografi i farver. Bladstørrelse 76×65. Uindrammet.
Håndteringsmærker. Papiret er gulnet. Rift ved nederste kant. Misfarvninger. Huller fra tegnestift langs øverste kant.
Kunst, antikviteter & design, 16. januar 2020