2139/​648

Mogens Zieler (f. København 1905, d. Odder 1983)

Udkast til scenografi. Sign. Zieler og dateret 5. aug. 39. Mixed media på papir. 33×98.

Folder, huller efter tegnestifter og mindre revner.

Moderne kunst og design, 28. september 2021

Vur­dering

5.000–6.000 DKK

Hammerslag

2.500 DKK

2.500 DKK