12022/​179

Kay Bojesen (f. København 1886, d. Gentofte 1958)

Tre gardere af bemalet træ, én med tromme uden trommestikker og én med sabel og en uden noget. Stemplet. H. 22. (3)

Lettere brugsslitage

Kunst, antikviteter & design, 28. maj 2020

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

1.100 DKK

1.100 DKK
(Autobud) 1.050 DKK
1.000 DKK
950 DKK
900 DKK
(Autobud) 850 DKK
800 DKK
750 DKK