2131/874
Stefan Wewerka (f. Magdeburg 1928, d. Berlin 2013)
“Olga”. Sidestol af rødlakeret træ. Udført hos Montana.
Proveniens: Hidrører fra den tidligere ejerkreds af Fritz Hansen.
Almindelig brugspatina, herunder ridser, mærker og hak.
Moderne kunst og design, 3. august 2021
Vurdering
Hammerslag