12010/122
Fire flasker af frittegods, dekorerede i farver med fugle og blomster. Persien 19/20. årh. H. ca. 18 cm. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelt afslag.
Kunst, antikviteter & design, 5. marts 2020
Vurdering
Hammerslag