1839/​591

Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982)

Et sæt på fire stole af palisander, betrukket i sæder med sort skind. Model 79. Tegnet 1966. Udført hos J. L. Møller, 1960'erne. (4)

Dette emne handles i fuldmoms

Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Let falmet. Senere betræk i sæder.

Moderne kunst og design, 25. september 2018

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag