1839/591
Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982)
Et sæt på fire stole af palisander, betrukket i sæder med sort skind. Model 79. Tegnet 1966. Udført hos J. L. Møller, 1960'erne. (4)
Dette emne handles i fuldmoms
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Let falmet. Senere betræk i sæder.
Moderne kunst og design, 25. september 2018
Vurdering
Hammerslag