2025/147
Kandisskrin af æblegrønt opalineglas, rektangulært med afskårne hjørner, prydet med forgyldt staffering, montering af forgyldt bronze. 19/20. årh. H. 10 cm L. 13 cm B. 9 cm.
Aldersrelaterede spor. Rep. på højre hjørne forneden.
Ældre malerier, møbler og varia, 15. juni 2020
Vurdering
Hammerslag