2025/​147

Kandisskrin af æblegrønt opalineglas, rektangulært med afskårne hjørner, prydet med forgyldt staffering, montering af forgyldt bronze. 19/20. årh. H. 10 cm L. 13 cm B. 9 cm.

Aldersrelaterede spor. Rep. på højre hjørne forneden.

Ældre malerier, møbler og varia, 15. juni 2020

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag

4.000 DKK

4.000 DKK