922/149
Et par fransk empire kandelabre af forgyldt og patineret bronze, hver med stående klassisk kvinde med fakler i hænderne, fire lysholdere. 19. årh.s begyndelse. H. 64. (2)
Antikviteter – kunsthåndværk, møbler og tæpper, 17. september 2024
Vurdering
Hammerslag