830/104
Johann Georg Paul Mohr (f. Bordesholm i Holsten 1808, d. München 1843)
I Dragsholm Slotspark. Sign. Mohr Dragsholm 6te October 1839. Olie på papir monteret på lærred. 38×54.
Malerier, 6. juni 2012
Vurdering
Hammerslag