1946/60
En samling hollandske fliser af fajance, dekorerede i mangan med landskaber, dyr og religiøse scener. 19. årh. (82)
Enkelte fliser med reparation. Flere større og mindre kanthak. Krakekleringer. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag
25 bud