2115/129
Skrin af faux skildpadde med indlægninger af metal, låg med kurtiserende par. Signeret. 19. årh. L. 12 cm. H. 7 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Revner i bunden, nogle ødelagte inlægninger, ødelagt låg.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021
Vurdering
Hammerslag