1917/​1653

Et par Louis Philippe stager af forgyldt bronze, let koniske stammer på runde fodstykker støbte med egeløv og palmetfrise. 19. årh.s slutning. H. 25,5 cm. (2)

Aldersrelaterede spor. Tyller med slitage.

Varia, 25. april 2019

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.100 DKK

2.100 DKK
2.000 DKK