2132/​287

Fire karafler af klart glas, heriblandt victoriansk karaffel, fastblæst ligesidet krop samt Nordtysk optisk stribet klokketformet karaffel. England m.m. 19. årh. H. 23,5–33 cm. (4)

Fremstår med alders- og brugsslitage. En prop med reparation og mindre afslag. En prop med mindre afslag.

Ældre malerier, møbler og varia, 9. august 2021

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK