2132/287
Fire karafler af klart glas, heriblandt victoriansk karaffel, fastblæst ligesidet krop samt Nordtysk optisk stribet klokketformet karaffel. England m.m. 19. årh. H. 23,5–33 cm. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage. En prop med reparation og mindre afslag. En prop med mindre afslag.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. august 2021
Vurdering
Hammerslag