2434/884
Dansk design
Sæt på tre loftlamper med skærme af opalglas. 1960'erne. H. 33. Diam. 38. (3)
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Mindre afslag på kanter. Større afslag på en lampe (skjult ved montage)
Moderne kunst og design, 20. august 2024
Vurdering
Hammerslag