12040/23
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)
Arne Jacobsen “Cylinda-Line” service m.m. Isspand m. tilhørende istang, kaffekande, vippe askebæger, cocktail kande m. tilhørende ske, serveringsbakke, fiskefad, drink målebæger og glasbakker. Variable mål. Udført og stemplet hos Stelton. (8)
Lettere brugsspor.
Kunst, antikviteter & design, 1. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
11 bud