895/​548

William Gear (f. Methil, England 1915, d. Birmingham, England 1997)

“Structure with yellow”. Sign. på bagsiden Gear July 71 med titel. Olie på lærred. 153×102

Udstillet: Royal Academy, London, 1972.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk

Malerier og skulpturer, 16. juni 2020

Vur­dering

100.000–125.000 DKK

Hammerslag