Asger Jorn, m.fl. (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
Henry Heerup, m.fl. (f. København 1907, d. sst. 1993)
Egill Jacobsen, m.fl. (f. København 1910, d. sst. 1998)
“5 original litografier”. Delvis sign. og nummererede. Litografier i farver. Bladstørrelse hver 50×70. Uindrammede. (5)
Håndteringsmærker. Minimale enkelte revner.
Moderne kunst og design (udskudt), 23. januar 2020
13 bud