2004/​535
Asger Jorn, Henry Heerup, Egill Jacobsen, m.fl.: “5 original litografier”. Delvis sign. og nummererede. Litografier i farver. (5)

Be­skriv­el­se

“5 original litografier”. Delvis sign. og nummererede. Litografier i farver. Bladstørrelse hver 50×70. Uindrammede. (5)

Håndteringsmærker. Minimale enkelte revner.

Moderne kunst og design (udskudt), 23. januar 2020

Kunstner

Asger Jorn, m.fl. (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)

Henry Heerup, m.fl. (f. København 1907, d. sst. 1993)

Egill Jacobsen, m.fl. (f. København 1910, d. sst. 1998)

Vur­dering

8.000–10.000 kr.

Hammerslag

8.000 kr.

13 bud

8.000 kr.
7.500 kr.
7.000 kr.
(Autobud) 6.500 kr.
6.000 kr.
(Autobud) 5.500 kr.
5.000 kr.
(Autobud) 4.800 kr.
4.600 kr.
4.400 kr.
(Autobud) 4.200 kr.
4.200 kr.
4.000 kr.