1632/1633
Lokkeand af udskåret og bemalet træ i form af skallesluger. Ca. 1900. H. 13. L. 42.
Afskalninger. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 11. august 2016
Vurdering
Hammerslag