2050/​8561

Russisk bæger af purpurin glas med forgyldt dekoration og toprand. 19. årh.s anden halvdel. H. 11 cm.

Minimal alders- og brugsslitage, bl.a. minimal slidt forgyldning samt ridser i bund.

Russisk tema, 7. december 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag