2050/8561
Russisk bæger af purpurin glas med forgyldt dekoration og toprand. 19. årh.s anden halvdel. H. 11 cm.
Minimal alders- og brugsslitage, bl.a. minimal slidt forgyldning samt ridser i bund.
Russisk tema, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag