2044/119
Karadja tæppe, Nordvestlige Persien. Design med store stiliserede ornamenter på blå bund. 20. årh.s slutning. 445×163.
Proveniens: Avening Court, Gloucestershire.
Pletvis slidt.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
12 bud