1323/1586
Sukkerskrin af turkisfarvet glas, dekoreret i emaljefarver med blomster og design, Monteret med hanke og fødder af forgyldt metal. Frankrig 19. årh. H. 13. L. 13,5 cm og B. 9 cm.
nøgle medfølger, nogle
Varia, 6. juni 2013
Vurdering
Hammerslag
37 bud