2048/886
Dansk snedkermester
Fritstående to pers. sofa med ben af bejdset bøg. Sæde, sider og dybthæftet ryg betrukket med grøn velour. H. 78 L. 145. D. 79.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Betræk med pletter, smuds og defekter.
Moderne kunst og design, 24. november 2020
Vurdering
Hammerslag