2415/1208
Safir og diamantring af 8 kt. guld prydet med facetslebet safir på ca. 1,50 ct. omkranset af talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 1.02 ct. Vægt ca. 4 g. Str. 55.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Mangler en sten.
Smykker og Fashion, 10. april 2024
Vurdering
Hammerslag