12039/27
Kurt Østervig, tilskrevet (f. 1912, d. 1986)
Skænk af eg, front med tre låger, bag hvilke hylder og udtræksbakker. Antagelig udført hos K.P. Møbler. H. 135. B. 190. D. 45.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Et hjørne med mærker og mindre finérskader.
Kunst, antikviteter & design, 24. september 2020
Vurdering
Hammerslag