12039/​27

Kurt Østervig, tilskrevet (f. 1912, d. 1986)

Skænk af eg, front med tre låger, bag hvilke hylder og udtræksbakker. Antagelig udført hos K.P. Møbler. H. 135. B. 190. D. 45.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Et hjørne med mærker og mindre finérskader.

Kunst, antikviteter & design, 24. september 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK