1703/807
Eva Stæhr-Nielsen (f. Frederiksberg 1911, d. 1976)
Vase af stentøj dekoreret med mørkebrun harepelsglasur. Sign. E.ST.N., 213. Udført og stemplet hos Saxbo. H. 12,3.
Nogle overfladerider. Nederste kants underside med to mindre afslag.
Moderne kunst og design, 17. januar 2017
Vurdering
Hammerslag
19 bud