1703/​807

Eva Stæhr-Nielsen (f. Frederiksberg 1911, d. 1976)

Vase af stentøj dekoreret med mørkebrun harepelsglasur. Sign. E.ST.N., 213. Udført og stemplet hos Saxbo. H. 12,3.

Nogle overfladerider. Nederste kants underside med to mindre afslag.

Moderne kunst og design, 17. januar 2017

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

700 DKK

19 bud

(Autobud) 700 DKK
700 DKK
650 DKK
600 DKK
550 DKK
(Autobud) 500 DKK
480 DKK
(Autobud) 460 DKK
440 DKK
(Autobud) 420 DKK
400 DKK
(Autobud) 360 DKK
340 DKK
(Autobud) 320 DKK
300 DKK
(Autobud) 280 DKK
270 DKK
260 DKK
250 DKK