Victor Brockdorff (f. Frederiksberg 1911, d. Gentofte 1992)
Vinterdag i Frederiksberg Have. Sign. V. Brockdorff 58. Olie på lærred. 65×81.
Udstillet: Frederiksberg Kunstforening, påsken 1958.
God stand.
917773 |