2203/997
Dansk snedkermester
Seks armstole med stel af mahogni. Sæde og ryg betrukket med sort skind. 1940'erne. (6)
Kraftig brugsslitage, herunder ridser, mærker og overfladiske krakeleringer. Afslag. Falmet.
Moderne kunst og design, 18. januar 2022
Vurdering
Hammerslag